Zostań Honorowym Dawcą Szpiku

Przeszczep Szpiku od Honorowego Dawcy może uratować życie chorym na białaczkę oraz inne choroby krwi jak również niektóre choroby nienowotworowe. Na świecie swój szpik oddało już około dziewięciu tysięcy dawców niespokrewnionych i kilkadziesiąt tysięcy dawców rodzinnych.

Niektórzy spośród tych Dawców oddawali swój szpik wielokrotnie, co nie ma żadnego negatywnego wpływu na ich życie, zdrowie i przyszłość, a ?podarowanie? drugiej osobie tak bezcennego daru, jakim jest życie to niezwykłe doświadczenie. Dawcą może zostać osobą spokrewnioną lub niespokrewnioną z biorca.

Jednak w praktyce jedynie, co czwarty chory może otrzymać szpik od dawcy spokrewnionego, dlatego też tak bardzo ważna jest alternatywa, którą stwarza Rejestr Niespokrewnionych Dawców Szpiku. Im więcej chętnych chcących zostać potencjalnym dawcą szpiku przebadanych i zarejestrowanych w banku dawców tym większa szansa na ocalenie czyjegoś życia!!!.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dawstwa szpiku, które pomogą podjąć decyzje o staniu się potencjalnym dawcą.Ty też możesz uratować komuś życie!!!

Dodatkowe informacje o dawstwie szpiku i rejestrach można znaleźć na stronach:

  • POLTRANSPLANTU:

http://www.szpik.info/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

  • MINISTERSTWA ZDROWIA:

http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m12&ms=706&ml=pl&mi=706&mx=0&ma=14172