Urodzi dziecko bez mózgu, by uratować inne.

Niezwykle odważną decyzję podjęło małżeństwo z USA Keri i Royce Young. Kobieta jest w ciąży, ale badania wykazały, że u płodu nie wykształcił się mózg. Mimo to Keri chce urodzić, bo choć wie, że jej córeczka przeżyje najwyżej kilka godzin, to jej zdrowe organy będą mogły zostać przekazane na przeszczepy.

zdj 2Podczas badań płodu lekarze stwierdzili u niego anecefalię, czyli bezmózgowie. Jest to wrodzona wada zwykle przebiegająca łącznie z niewykształceniem się struktur mózgoczaszki.

Zaledwie 30 sekund po diagnozie, Keri spytała lekarzy, czy może donosić ciążę. Chce urodzić, by zdrowe organy jej córeczki mogły ratować życie innych maleńkich dzieci. U płodu, któremu Keri i Royce nadali imię Eva, doskonale wykształciły się serce, nerki, płuca i wątroba.

Keri przyznaje, że decyzja o urodzeniu nie była łatwa. ? Przez 20 kolejnych tygodni będę czuła, jak Eva kopie, lub ma czkawkę. Będziemy słyszeli bicie jej zdrowego serca. Wiemy, że spędzimy z nią tylko kilka godzin ? wyjaśnia Keri na Facebooku.

? Pojedziemy do szpitala rodzić, ale do domu wrócimy bez naszej córeczki ? dodaje Royce.

Źródło: fakt24.pl
Fot: telegraph.co.uk