Dramatyczny wybór ojca. Może ocalić tylko jedną ze swoich córeczek

Przed przerażającym wyborem stoi ojciec trzyletnich bliźniaczek mieszkających w Kanadzie. Obydwie dziewczynki potrzebują przeszczepu wątroby, by przeżyć. Tata może być dawcą, ale tylko dla jednej z nich. Co w takiej sytuacji stanie się z drugim dzieckiem? O sprawie pisze m.in. brytyjski independent.co.uk.

3144875_1422488806.4125Michael Wagner i jego żona Joanna mieszkający w kanadyjskim Ontario adoptowali pochodzące z Wietnamu bliźniaczki Binh i Phuoc w 2012 roku. Dziewczynki cierpią na poważne schorzenie genetyczne ? zespół Alagille’a, który powoduje zaburzenia w pracy wątroby, serca, nerek i trzustki. Częstotliwość jego występowania do 1 na 70 tys. przypadków. Większość chorych ? niezależnie od tego, który z układów jest najmocniej upośledzony ? prędzej czy później potrzebuje przeszczepu wątroby.

Badania wskazują, że ojciec dziewczynek może być dawcą. Jednak umożliwi to transplantację tylko u jednego dziecka. Bez przeszczepu bliźniaczki nie przeżyją.Mierząc się z tym okrutnym wyborem,

Rodzice nie tracą jednak nadziei. Podkreślają, że wierzą, iż dzięki jej akcji ludzie dowiedzą się więcej o cierpieniu osób dotkniętych zespołem Alagille’a i zainteresują się kwestią przeszczepów. „Nawet jeśli nie mogą pomóc naszej córce, może ich zgłoszenia uratują kogoś innego, kto również czeka w kolejce” ? podkreślają.