Słynny angielski piłkarz Wayne Rooney walczy z łysiną. Po raz drugi w odstępie dwóch lat znalazł się w specjalistycznej klinice, w której przeszczepiano mu włosy.

Rooney ma niespełna 28 lat, a już od paru lat widoczne oznaki łysienia. Latem 2011 roku zdecydował się na przeszczep włosów, a zabieg w jednej z londyńskich klinik (Harley Street Hair) kosztował ok. 12 tysięcy funtów. Efekty były w miarę zadawalające, a na czole piłkarza znów pojawiła się dość gęsta czupryna.

Według brytyjskich mediów, po zakończeniu tego sezonu gwiazdor Manchesteru United zdecydował się na kolejny przeszczep, a jego cena była niewiele wyższa od poprzedniego. Zabieg trwał prawie dziewięć godzin.

Po pierwszym przeszczepie włosów Rooney imponował… skutecznością, bowiem strzelił aż dziewięć goli w pierwszych pięciu spotkaniach w rozgrywkach ekstraklasy 2011/2012. Uzyskał trzy bramki w pamiętnym meczu z Arsenalem (8:2).

Na razie nie wiadomo, czy podobnie będzie w nowym sezonie, nie jest pewne też, czy pozostanie w zespole mistrza Anglii. Rooney ma oferty m.in. z Arsenalu Londyn i Paris Saint Germain.

Źródło: PAP Life