Warto wiedzieć o transplantacji! – 26 stycznia 2013

26 stycznia to Ogólnopolski Dzień Transplantacji – upamiętnia on pierwszy udany przeszczep narządu w Polsce. To dzień, w którym 47 lat temu Polska dołączyła do krajów, które z powodzeniem zaczęły ratować życie wykorzystując  transplantację organów.

Ta data to doskonały moment na trudną rozmowę o transplantacji, dlatego też Dawca.pl wyszło naprzeciw potrzebom społeczeństwa i organizuje w ten dzień dwie akcje promujące ideę transplantacji.

„TRAM-splantacja” w Warszawie: O godzinie 11.11 z Placu Narutowicza wyruszy tramwaj, w którym będzie można otrzymać niezbędne informacje o dawstwie krwi, szpiku kostnego czy narządów oraz podpisać oświadczenie woli. Pasażerami tramwaju będą przypadkowe osoby jak również zaproszone gwiazdy m.in. Beata Tadla.

„Akcja Transplantacja” we Wrocławiu: Odbędzie się ona w Pasażu Grunwaldzkim w godzinach 11.00 – 17.00. Częścią akcji będzie niekonwencjonalny pokaz bodypaintingu oraz występ i spotkanie z Kastą – raperem, który wspiera działania kampanii. Na stoisku  Dawca.pl będzie można zasięgnąć szczegółowych informacji związanych z dawstwem komórek, tkanek i narządów, poznać historie osób, które otrzymały drugie życie po przeszczepie, a także wypełnić oświadczenie woli – zgodę na pobranie po śmierci tkanek i narządów do przeszczepiania.