Akcja ?Damy Szpik? na Uniwersytecie Gdańskim

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego organizują akcję ?Damy szpik? – wszyscy, dla których życie i zdrowie drugiego człowieka nie jest obojętne, mogą zgłosić się do bazy kandydatów na dawcę szpiku.

Podczas spotkania studenci i specjaliści z zakresu medycyny wyjaśnią, na czym polega zgłoszenie się do bazy danych, a także, co się dzieje po odnalezieniu tzw. ?genetycznego bliźniaka?. Podczas spotkania przedstawione zostaną także sposoby pobierania szpiku – dowiecie się Państwo m.in., że szpik może być pobrany z krwi w związku, z czym nie jest to tak kłopotliwe jak się wielu osobom wydaje. Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowie hematolog dr M. Taszner. Wszystkie zdecydowane osoby będą mogły oddać małą próbkę krwi (4ml), dzięki czemu zostaną dodane do międzynarodowej bazy danych niespokrewnionych potencjalnych dawców szpiku. ? Oddanie szpiku to jak podwójna wygrana w grze. To układ ?win to win? ? można tylko zyskać ? dobre samopoczucie i radość z ratowania ludzkiego życia ? przekonują studenci UG, inicjatorzy akcji.

Czas i miejsce: 26 kwietnia 2012 godz. od 12:00 do 17:00 Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim (Bażyńskiego 4) Sala C202 i C203.

Organizatorzy: studenci Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Gdańskim Ośrodkiem Dawców Szpiku

Informacje i dane kontaktowe:

Facebook.com/DamySzpik

http://szpik.gumed.edu.pl

damyszpik@gmail.com