Apel Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych

Szanowni Internauci,

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że palenie tytoniu ma wyłącznie niszczący wpływ na zdrowie palaczy i osób z ich otoczenia. Tytoń co roku zabija około 70 tyś. osób ? często naszych bliskich, znajomych.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia odmówiło wprowadzenia rozwiązań, które miały zmniejszyć liczbę palaczy!

16 miesięcy po wejściu nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, ponad pół roku po konsultacjach społecznych i zaakceptowaniu wspólnego projektu przez Ministerstwo Zdrowia i wszystkie zaangażowane strony, Minister Arłukowicz odrzuca treść rozporządzenia dotyczącego ostrzeżeń obrazkowych na paczkach papierosów i łamie wynegocjowane postanowienia.

Wprowadzenie ostrzeżeń obrazkowych na paczkach papierosów to międzynarodowy standard, ograniczający liczbę osób umierających rokrocznie z powodu chorób odtytoniowych. Dość istotną informacją z punktu widzenia dawstwa narządów jest fakt, iż płuca palacza nie nadają się do przeszczepu.

W jaki sposób, możesz nam pomóc w walce o słuszną sprawę? Wystarczy poświęcić parę minut i wykonać kilka prostych kroków:

  • Wyślij e-mail do kancelarii Ministerstwa Zdrowia z prośbą o interwencję na adres: kancelaria@mz.gov.pl. E-mail wyślij też do wiadomości Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych (interwencja@ptpz.pl). Możesz skorzystać z przykładowego listu, jeżeli się z nim zgadzasz ? jest on zawarty w Szablon listu do Ministra Zdrowia.
  • Samodzielnie wybierz tytuł e-maila.

 

Z góry dziękujemy za przyłączenie się do wspólnej akcji.

Pozdrawiamy,

Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych