Dramat Abidala. Konieczny przeszczep

Usunięcie guza wątroby wcale nie rozwiązało problemów zdrowotnych obrońcy Barcelony Erica Abidala. Francuz wkrótce przejdzie przeszczep organu. – To wielki cios dla nas – przekazali jego koledzy z zespołu.

Pierwsze problemy z wątrobą u Abidala zdiagnozowano w ubiegłym roku. U piłkarza wykryto guz, wkrótce go usunięto i na końcówkę sezonu lewy obrońca wrócił do gry.

Teraz okazuje się, że niezbędny będzie przeszczep wątroby. Jak informuje kataloński klub, do niego ma dojść w najbliższych tygodniach.

– Transplantacja była jedną z opcji, jaką brano przy leczeniu – oświadczyła Barcelona.

Nigdy się nie poddaje

Informacją poruszeni są koledzy piłkarza. – Przekazał nam ją trener przed wyjściem na trening. To wielki cios dla nas – przyzna kapitan katalońskiej jedenastki Carles Puyol.

Dodał, że rozmawiał już z Abidalem. – On się nigdy nie poddaje. Jest supersilną osobą. Poradził sobie w zeszłym sezonie, poradzi sobie i tym razem – stwierdził Puyol.

Filar Guardioli

Na razie nie wiadomo, kiedy Abidal miałby wrócić do gry. W obecnym sezonie to etatowy obrońca mistrzów Hiszpanii – wystąpił w 22 spotkaniach zespołu Guardioli. Dla porównania, Messi rozegrał trzy spotkania więcej.

W styczniu Barcelona przedłużyła z Francuzem umowę. Taka była obietnica, jaką klub złożył publicznie, gdy u piłkarza wykryto pierwsze problemy zdrowotne.

Źródło: tvn24.pl
Fot: PAP/EPA