Dawca.pl w Pawilonie EYV 2011 (podsumowanie)

W ciągu całorocznej trasy promocyjnej Pawilon Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 odwiedza wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej.W Warszawie Pawilon ERW2011 gościł na Placu Defilad od 1 do 14 września.  W ciągu tych 14 dni zaprezentowane zostały różne formy wolontariatu, m.in. wolontariat młodzieżowy, pracowniczy, medyczny oraz e-wolontariat.

Dnia 12 września 2011 roku odbył się dzień poświęcony e-wolontariatowi, na którym Zespół Dawca.pl przedstawiał dotychczasowe formy promocji idei transplantologii. Można było przeglądać stronę www.dawca.pl, odbyć szkolenie internetowe, podpisać oświadczenie woli. Najmłodsi mogli ułożyć puzzle i poznać Manekina Alana, który propaguje ideę transplantacji.

Najważniejszym z elementów obecności w Pawilonie było zaprezentowanie pierwszej w Polsce i na Świecie aplikacji na portalu Facebook, która promuje transplantologię i oświadczenie woli. Pomysłodawcą tego narzędzia jest agencja JWT Warszawa, a wykonawcą Playsoft Polska. To pierwsza taka aplikacja na świecie! Próbujemy poprzez Internet dotrzeć do jak największej grupy internautów by zainteresować ich tematem świadomego dawstwa, zwrócić uwagę na oświadczenie woli. Zwraca ona również uwagę na fakt, że nie każdemu, kto potrzebuje narządu do przeszczepu, możemy pomóc. Aplikacja na portalu społecznościowym Facebook polega na wyborze pośród swoich wszystkich znajomych czterech osób, którym chcielibyśmy ?podarować? pośmiertnie narząd, a zadawanie pytania skłaniają do przemyśleń na własnymi wartościami w życiu, w konsekwencji kolejnych kroków osoba korzystająca z aplikacji jest przeniesiona na stronę www.dawca.pl gdzie może poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przeszczepiania narządów.

W tym samym czasie otwarta została wystawa zdjęć pod tytułem „To jest wolontariat”. Na jednym jednym ze zdjęć jest Paweł Klikowicz z Kampanii Dawca.pl. Wystawa powstała w ramach Kampanii ?Kluczowe wartości wolontariatu? i będzie dostępna do 29 września 2011 przy stacji metro w Warszawie. więcej informacji na www.tojestwolontariat.pl

Chcemy również podziękować wypożyczalni samochodów ROTOR z Gdyni, dzięki której mogliśmy dojechać do Warszawy z Gdańska.

Galeria z akcji:

Film aplikacji – możecie z niej skorzystać klikająć ten link : Aplikacja Dawca.pl