+LIFE – mały gest, wielki cel

Motywacją do zainicjowania akcji +LIFE było uświadomienie sobie siły tak małego gestu, jakim jest wypełnienie oświadczenia woli. To nie tylko jednostronny ruch, mogący uratować życie innych. Oczywistym jest, że propagując wypełnianie oświadczeń woli każdy przyczynia się do zwiększenia liczby osób noszących je wraz ze swoimi dokumentami. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że być może to właśnie jemu będzie kiedyś potrzebna taka pomoc. Im więcej osób wypełni oświadczenie, tym większa będzie jego szansa na przeżycie.

O swoim pomyśle opowiada Dominik Rusinek, członek Klubu Dawca.pl: Wielokrotnie spotkałem się z zupełnie bezpodstawną opinią głoszącą, że wypełniając oświadczenie dana osoba zostanie zobowiązana do oddania swoich narządów jeszcze za życia, kiedy ktoś nagle będzie ich potrzebował. TO KOMPLETNA BZDURA.  Otóż tylko w wypadku śmierci osoby noszącej oświadczenie woli jej narządy zostaną wykorzystane dla kogoś, kto ich potrzebuje. W żadnym innym przypadku.

Celem akcji społecznej +LIFE jest zaangażowanie osób w każdym wieku do propagowania wypełniania oświadczeń woli wśród swoich znajomych. Aby tego dokonać wystarczy stworzyć własną stronę np. tak jak ja, dzięki darmowej i bardzo łatwej w obsłudze aplikacji about.me. Dzięki niej każdy może wykonać ją samodzielnie w domu poświęcając na to zaledwie mniej niż 10 min. Forma jest oczywiście dowolna ? można wykorzystać bloga, stronę www ect. Potrzebne jest zdjęcie ? w tej kwestii każdy ma pełną dowolność. Może to być fotografia przedstawiająca jego sylwetkę, lub jakiekolwiek inne zdjęcie nawiązujące do tematyki oświadczeń woli. Wystarczy, że choć kilka osób spośród naszych znajomych zechce przyłączyć się do akcji w taki sam sposób lub chociażby wypełniając jedynie oświadczenie woli.

Strona pomysłodawcy: http://about.me/dominikrusinek

 

~Dominik Rusinek, 20 lat, student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.