Dawca.pl na Pikniku Naukowym Polskiego Radia w Warszawie

W sobotę 28 maja 2011 Dawca.pl był obecny na Pikniku Naukowym Polskiego Radia, gdzie mieliśmy możliwość i przyjemność promować świadome dawstwo narządów, oddawanie szpiku jak również krwi. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko osób pełnoletnich ale również dzieci.

Od godziny 11 do 20 zespół Dawca.pl aktywnie uświadamiał społeczeństwo. Rozdaliśmy ponad 800 oświadczeń woli. Odpowiedzieliśmy na mnóstwo pytań natury medycznej. Osoby, które przybyły miały również możliwość spotkania i porozmawiania z osobą po przeszczepie serca, która wsparła nasz Zespół. Atrakcją naszego namiotu był Manekin Alan, który razem z nami promował transplantologię oraz pokazywał jakie są najczęściej przeszczepiane narządy. Spisywał się dzielnie i do rozmowy o narządach zachęcał przede wszystkim dzieci. Mogły one również na stoisku wykazać się talentem artystycznym poprzez malowanie narządów na specjalnie przygotowanych szablonach oraz poznać ich podstawowe funkcje.

Wyjazd ten nie byłby możliwy bez firmy P.P.H.U ROTOR z Gdyni. Dlatego w tym miejscu chcemy również bardzo gorąco podziękować, a w szczególności Panu Arkadiuszowi Tucholce, dzięki któremu mogliśmy wypożyczyć samochód. Pozwoliło to nam na spokojny dojazd do Warszawy ze wszystkimi gadżetami obecnymi na stoisku Dawca.pl. Jeszcze raz wielkie podziękowania!

a

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z akcji.

Jeszcze na zakończenie przedstawiamy krótki filmik ukazujący Alana oraz malowanki wykonywane przez dzieci ;)

Dzięki za uczestnictwo na Pikniku i być może do zobaczenia w przyszłym roku!
Zespół Dawca.pl